top of page

Ben Nevin Yeğit 24 yıl sağlık bakanlığında hemşire olarak görev yaptım. Evliyim ve iki oğlum var.

Eşimin görevi nedeni ile Türkiye’nin değişik illerinde değişik hemşirelik branşlarında görev yaptım. Doğum hemşiresi olarak görev yaptığım yıllarda ve kendi doğumumla, anneliğe geçişim ile doğuma ve doğurana destek olduğum anlarda kendimde bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjinin var olduğunu fark ettim. Bende var olan bu inancı ve gücü sizlerle paylaşmaya karar verdim. Profesyonel olma yolunda farklı eğitimler aldım ve almaya da devam ediyorum..

 

** 2 yıl boyunca İstanbul Doğum Akademisinde uluslararası Lamaze felsefesi temelinde Keşkesiz Doğuma Hazırlık Eğiticisi ve Doula eğitimi,

** ID International Coaching bünyesinde Kişisel Koçluk eğitimi,

** NLP Pratisyenliği ve Access Bars eğitimi,

** Sağlık Bakanlığı bünyesinde Emzirme Eğitimi

** Pilates Federasyonunca verilen Hamile Pilatesi eğitimi

** Uluslararası Bebek Masajı Eğitimi

** Hamile Yogası Eğitmenliği eğitimlerini tamamladım.

Mesleki tecrübem ile aldığım eğitimleri birleştirerek anne adaylarına kendi seçimlerini yapabilecekleri aktif doğum eğitimi, doula hizmeti ve emzirme danışmanlığı sunuyorum. Halen www.doulanevin.com adında kurduğum internet sitesi vasıtasıyla daha fazla insana ulaşmaya çalışıyorum.

 

Neler yapıyorum?

 

Teknolojinin ilerlemesi, şehir hayatının getirdiği pasif yaşamla, içinde bulunduğumuz çağ, geçirdiğimiz süreçler ve yenilikler doğumları makineleştirmiş durumda. Anne ve baba adayları doğumdan korkar ve sezaryenle doğumu tercih eder hale gelmiş durumdalar.  Doğumla ilgili derin korkular hamilelik ve doğum anını olumsuz yönde etkilemekte olup doğumu öğrenerek bedenin ve hormonların nasıl çalıştığı keşfedildiğinde korkmak için hiçbir sebep olmadığı fark edilecektir. Amacım kadının doğumu öğrenmesi ve bedenine güvenmesi bu sayede doğum tercihlerini kendisi belirlemesidir. Bu gerçekleştiğinde yenidoğanlarda yaşanan birçok problem ortadan kalkacak, daha sağlıklı ve kayıtları daha temiz nesiller ortaya çıkacaktır.

Bu maksatla;

Toplam 16 saat süren Keşkesiz Doğuma Hazırlık Eğitimi veriyorum,  (Eğitim İçeriğinde, Beden ve bebeğin mükemmel uyumu, Aktif ve doğal doğum teknikleri, İdeal doğum ortamları, Anne-Bebek-Baba dostu sezaryen uygulamaları, Babalara 'Doğumda Destek' eğitimi, Doğum müdahaleleri, Nefes teknikleri, Gevşeme ve imgeleme teknikleri, Role-play ile doğum provası, İlaç dışı rahatlatıcı teknikler ve Doğum masajı konuları bulunmaktadır.)

Talep halinde anne adaylarının doğum doktorları ile görüşerek doğumlarında doula (doğum destekçisi) olarak yanlarında oluyorum.

Emzirme ve Bebek Bakımı eğitimi ile birebir emzirme danışmanlığı yapıyorum.

İsteyen anne adayları ile hamile pilatesi ve hamile yogası dersleri yürütüyorum.

Bursa Kent Konseyinde “Doğumuna Sahip Çık” projesini yürüttüm.

Halen gene Bursa Kent Konseyinde “Aile Oluyorum” projesi eğitmeniyim.

Bunun yanında çeşitli kuruluşlarla ortak, hamilelere yönelik bilgilendirme çalışmaları, seminerler yapıyor

 

Anne adaylarıyla anne çemberi sohbet toplantıları düzenliyorum.

bottom of page